Svētceļojumu centrs
PUTŅIKS

Reģ. Nr. 40008097710

Merķeļa 11, 1. stāvs, Rīga, LV-1050
(+371) 26 800 978

 


Svētceļojumu centrs PUTŅIKS
Meklēšana
  Svētceļojumu centrs PUTŅIKS    jūnijā - septembrī. KIPRA - Svēto sala

jūnijā - septembrī. KIPRA - Svēto sala

 

 

Pareizticīgo atpūta Kiprā.
 
 
   Daudziem Kipra ir tikai vieta atpūtai un izklaidei, vieta, kur, kā vēsta leģenda kaut kad piedzima Afrodīte. Bet ne visi zin, ka salai ir bagāta kristietības vēsture, maz ir tādu cilveku, kas pievērš uzmanību šim nenovērtējamajam Kipras vēstures rezervuāram. Baznīcas un klosteri, kas saistīti ar to, ka šeit ir viesojusies Dievmāte un svētie apustuļi. Šeit atrodas ļoti daudz kristiešu svētumu : daļiņa svētā Jēzus Kristus krusta, Jēzus Kristus saites, svētā Lācara relikvijas, Svētā apustuļa Filipa galva, Brīnumdarošās ikonas. Kipras vēsture aizved mūs uz Bizantijas laikiem un rada spilgtu iespaidu par kristiešu mocekļu varonību franču un turku valdīšanas gados. Kipra ir pārsteidzoša vieta, kurā joprojām dzīvo īpašs divu seno Bizantijas kultūru gars.

 

 

KIPRA- Svēto sala
 
 
1.diena. Lidojums uz Larnaka.  Došanās uz Limassol. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks.
 
2.-3.diena. Limassol. Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks. Atpūta pie jūras.
 

4.diena. Limassol. Brokastis. 08:30 – Ekskursija “Pafosas svētumi”.

Pārbraukšana uz gleznaino dienvidu piekrasti, seno Kipras pilsētu Pafosu, vienu no Kipras pareizticīgo baznīcas eparhijas centru. Vienas no senākajām Kipras alu baznīcām – Vunarkotissi Dievmātes baznīcas apmeklēšana. Vēl apmeklēsim Svētā Georgija Pobedonoseca baznīcu Hristosimvulas klosterī, kā arī unikālu Bizantijas XIII gadsimta Svētās Feodosijas baznīcu ar XII-XIV gadsimta freskām, kura atrodas Ajello laukos. Neliela ekskursija Pafosas senajā daļā, kura zināma Svēto apustuļu rakstos. Dosimies arī uz vietu,kur Svētais apusulis Pāvels sludināja un tika pērts ( IV-XIV gadsimta kristiešu baznīcu drupas , romiešu un bizantiešu mozaīkas), kā arī uz Svētā Kirijaki baznīcu (XVI gadsimts). Svētā Neofita- Zatvorņika vīriešu klostera apmeklēšana (XII gadsimts), paklanīšanās Svētā Neofita relikvijām. Tas, kurš pabijis Bībeliskajā Pafosā sajutīs Kipras unikalitāti, kuru pamatoti sauc par Svēto salu. Atgriešanās viesnīcā.

 

5.diena. Limassol. Brokastis. 08:30 – Ekskursija “Troodorskas kalnu svētumi”.

Troodos kalnu masīva – Kipras zaļās sirds, pareizticīgo svētumu apmeklēšana. Dabas skaistums, patīkamais salas klimats un pārsteidzošais reljefs dzīvot savrupu dzīvi. Vienā no Troodosa kalniem Afames dienvidu nogāzē, Omodos lauku ciematiņā atrodas Dzīvudarošā krusta klosteris(IV gadimts). Kā stāsta leģenda klosteri pamatus lika Svētā cariene Elena. Tieši šeit joprojām glabājas daļiņa Jēzus Kristus krusta un Jēzus saites, Svētā apustuļa Filipa galva, svēto kristiešu relikvijas. Pēctam mēs apmeklēsim XII gadsimta vīriešu klosteri, kurš nes Troodorskas Dievmātes ikonas vārdu, kuru kā vēsta leģenda gleznojis Svētais apustulis Lūkass un josta,kura palīdz dzemdēšanā, tāpat arī svētavots. Apciemosim Svēto Kikkskas Dievmātes vīriešu klosteri (XI-XII gadsimts), kur duss svēto relikvijas. Neatkārtojams un neaizmirstams ir skats,kurš paveras no klostera uz visu Kipru! Uz dienvidiem, uz Limassolas pusi slejas Kipras augstākā virsotne – Olimpa kalns(Henistra). Atgriešanās viesnīcā.

 

6.diena. Limassol. Brokastis. 08:00- Ekskursija “Mesaori un Nikosija ieleju svētumi”.

Mesaori ieleja. Svētā Kipriana baznīcas apmeklēšana Meniko lauku ciematā un molebens pie Svētā Kipriana un Justīnes (sargā no burvestībām un lāstiem) relikvijām, svētavots. Svētā Jāņa Bogoslova katedrāle (1662) ,kurā atrodas unikālas XVII un XVIII gadsimta freskas. Tāpat varat apmeklēt imp. Arhibīskapa Makariosa fonda Bizantijas muzejā( IX-XIX gadsimta ikonas, mozaikas, freskas, muzeja apmeklēšana pēc izvēles – 4 eiro). Svētās pirmmocekles Feklas sieviešu klostera apmeklēšana, kurš atrodas netālu no lauku ciemata Mosfiloti. Stavrovuni vīriešu klosteris(ieeja tikai vīriešiem), kur glabājas daļiņa Jēzus Kristus krusta. To, kā vēsta leģenda Kiprā atstāja svētā cariene Elena (IV gadsimtā), kad atgriezās Konstantinopolē no Jeruzalemes.

 
7.diena. Limassol. Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks. Atpūta pie jūras.
 

8.diena. Limassol. Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas. Došanās uz Larnaku. Lidojums uz Rīgu 

 

 

 

 

Svētceļojumu centrs PUTŅIKS

 

Merķeļa iela 11, 1 st., Rīga, LV-1050
tālr.: +371-6724 0330;  29 510 532;  26 800 978

 

 

e-mail: palomnik@putniks.lv

 


Cienījamie klienti, Sakarā ar MK rīkojumu par Ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī Covid-19 straujās izplatības dēļ, SIA Putņiks vīzu nodaļas apmeklētāji birojā Merķeļa ielā 11, netiks pieņemti līdz 2020. gada 14. aprīlim. Lūdzam sazināties: t. , 22012904, 29510530 epasts: viza@putniks.lv

 

​www.putniks.lv

 

 

 


Kontakti

Tūrisma aģentūra PUTŅIKS

Reģ. Nr. 40103131851

Rīga, Merķeļa iela 11 - 101, 1 st.

 

Darba laiks:

darba dienās no 09:00 līdz 18:00

 

 

Tūrisms: (+371) 22 012 904

E-pasts: putniks@putniks.lv

 

Vīzas: (+371) 29 163 023

E-pasts: viza@putniks.lv

 

​www.putniks.lv

 

 

 

 

 

Svētceļojumu centrs PUTŅIKS

 

Reģ. Nr. 40008097710

Rīga, Merķeļa iela 11, 1 st. Rīga, LV-1050

 

Darba laiks:

darba dienās no 09:00 līdz 18:00

 

Тel.: (+371) 26 800 978

 

E-pasts: palomnik@putniks.lv 

 Uzdot jautājumu

Jūs varat saņemt atbildi uz interesējošo Jūs jautājumu, sūtot mums zinojumu

Jūsu e-pasta adrese:Jusu jautājums:Vīzu noformēšana :: www.viza.lv